Willa "Diament"

Skalne Miasto w okolicach Kudowy

Na terenach i okolicach bliskich Kudowie Zdroju znaleźć możemy naprawdę bardzo wiele atrakcji i miejsc, które są warte zobaczenia i które koniecznie trzeba odwiedzić przebywając w tych właśnie rejonach. Jedną z nich są Błędne Skały, czyli jedyne w Polsce skalne miasto, które znajduje się na wysokości około ośmiuset pięćdziesięciu metrów nad poziomem morza. Powierzchnia, która zajmuje ponad dwadzieścia hektarów pełna jest różnorodnych form skalnych, które krzyżują się przecinają tworząc szczeliny i zakamarki, a wręcz rozbudowany i skomplikowany labirynt. Przyjeżdżając tutaj masz niepowtarzalną możliwość znalezienia się w jego wnętrzu – oczywiście podróżując tylko i wyłącznie po wyznaczonej trasie. Da Ci to możliwość przyjrzenia się z bliska jak ciekawe i zapierające dech w piersiach formy tworzyć morze natura.
Przed wybraniem się na Błędne Skały musisz być pewien, że pogoda Kudowa Zdrój będzie pewna i że nie zacznie padać. W czasie deszczu bowiem woda zaczyna ściekać do kolejnych szczelin powodując, że turyści mogą brodzić nawet po kostki w wodzie. Na szczęście wycieczki w razie potrzeby są bardzo szybko i sprawnie zawracane i nawet gdyby burza złapała Cię w trakcie zwiedzania skalnego miasta zbytnio na tym nie ucierpisz.
Trasa jest dosyć długa i może być męcząca, dlatego po jej przejściu warto najeść się do syta, a następnie porządnie wyspać – hotele kudowa zdrój zlokalizowane w okolicy już czekają, aby Cię przyjąć wraz ze znajomymi, czy też rodziną. 
Panel klienta - Tenet - Serwisy Turystyczne
Willa Diament
Skalne Miasto w okolicach Kudowy